MI TÖRTÉNIK A TEMETÉSEN?

A temetés liturgiája

A temetés liturgiája tömören összefoglalja a gyász folyamatát. Jelképei segítenek az elválásban, a búcsúzásban. A temetés liturgiája általában két helyen, a ravatalnál, majd ezután a sírnál történik.

Énekek
A temetés kezdetén és végén, illetve a sírhoz menet a gyülekezet énekel. Az énekek összefoglalják a keresztény hit halállal kapcsolatos tapasztalatát, hirdetik az ember reménységét, Isten halál felett aratott győzelmét, ígéreteit. Az Evangélikus Énekeskönyv énekei között a 493. számú énektől az 527. számú énekig találjuk meg temetési énekeinket. A temetés előtt a lelkésszel egyeztethetjük, hogy melyik énekeket szeretnénk hallani, énekelni.

Az elkerülhetetlen halál
A legyőzött halál