FELTÁMADÁS

Hogyan fogunk feltámadni?

A Bibliában nem olvashatunk részletes leírást a feltámadásról. Jézus feltámadásának részleteit sem írja le egyetlen tudósítás sem. Amit tudunk, csak közvetve, a feltámadott Jézuson keresztül, illetve az Újszövetség szerzőinek hitéből tudhatjuk. A feltámadás kapcsán az Újszövetség írói egyrészt egészen új teremtésről, új testről beszélnek, aminek nincsen köze a korábbi testhez, ugyanakkor hangsúlyozzák az ember személyiségének folyamatosságát is (1Kor 15,35kk). Isten az én életemet hívja új életre. Így tehát egyszerre igaz, hogy ez az élet egészen új teremtés, másrészt ez az élet mégis az enyém!

Az elkerülhetetlen halál
A legyőzött halál