GYAKRAN FÖLTETT KÉRDÉSEK

Az evangélikus lelkész megszólítása - tegezzem vagy magázzam?

Sok kellemetlenségtől és kínos helyzettől kímélhetjük meg magunkat, ha helyesen szólítjuk a lelkészt. Férfi lelkészt "tisztelendő úr", vagy "lelkész úr" megszólítással illessünk. Női lelkész esetében "tisztelendő asszony", vagy "lelkésznő" megszólítás a helyénvaló, szóban és írásban egyaránt. Magasabb egyházigazgatási tisztséget betöltőket a tisztség megnevezésével szokták szólítani, pl. "esperes úr" vagy "püspök úr".

A tegeződéssel kapcsolatosan tartsuk be az általános illemszabályokat. Vegyük tekintetbe, hogy a lelkész az egyházközség vezetőjeként sajátos helyzetben van, és nem tegeződhet mindenkivel. Akkor se tegezzük le egyből, ha velünk egykorúnak látszik, hanem várjuk meg, hogy felajánlja-e a kölcsönös tegeződést.

A "szakmáról" általában
Egy evangélikus lelkész feladatai
"Hat napon át láthatatlan, a hetediken érthetetlen" - a lelkész egy hete
Mindenhez kell értenie?
Gyakran föltett kérdések
Hogyan forduljunk a lelkészhez?
Hol lakik a lelkész?
"Mennyivel tartozom, lelkész úr?"
Mi a különbség püspök, esperes, parókus lelkész és segédlelkész között?
Az evangélikus lelkész megszólítása - tegezzem vagy magázzam?
Mit jelent nekem a lelkészi szolgálat?