AZ EVANGÉLIKUSSÁGRÓL ÁLTALÁBAN

"Evangélikus": az örömhír embere

Mi az oka annak, hogy a reformáció követőit - elsősorban a lutheri irányzat híveit - nagyon korán evangélikusnak nevezték? Alighanem az, hogy a középkori, hitújítás előtti egyház még inkább a törvényre, annak szigorú megtartására tette a hangsúlyt, következésképpen a vallásosságot sok külső kényszer is terhelte, a reformáció követői viszont azt a felismerést hangsúlyozták, hogy az ember nem a törvény cselekedete, hanem hit által igazul meg, és ezt a hitet az evangélium ébreszti az emberben. Ennek nyomán az "evangélikus" gyakorlatilag azt jelenti, hogy "az örömhír embere".

Mi mindennel foglalkozunk?
Az evangélikusságról általában